Aktualności Producent Nagrody Dystrybucja Referencje Akcesoria Multimedia Kontakt

Systemy VRF

Systemy klimatyzacyjne VRF (ze zmiennym przeplywem czynnika chlodniczego)

Dla klimatyzacji wiekszych obiektów, idealnym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF (Variable Refrigerant Flow). Umozliwiają one budowanie rozleglych systemów (lączna dlugośc rurociągu w obrebie systemu MHI moze wynosic nawet 1000 m), kilkudziesieciometrowe róznice wysokości pomiedzy jednostką zewnetrzną, a wewnetrznymi oraz najwiekszy wybór jednostek wewnetrznych. W obrebie jednego systemu mozliwa jest praca jednostek wewnetrznych w dowolnych konfiguracjach typów (lącznie blisko 92 modeli, 17 typów). Sterowanie indywidualne lub/i centralne z mozliwością komunikacji z BMS oraz sterowaniem przez Internet.

Systemy MHI wystepują w wersji chlodząco-grzejącej (dwururowy system) oraz z odzyskiem ciepla (trójrurowy system). To drugie rozwiązanie pozwala na jednoczesną prace jednostek wewnetrznych w obrebie tego systemu w funkcji chlodzenia i ogrzewania. System moze pracowac w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnetrznej do -20°C. Oznacza to, ze w porach roku wiosna-jesien czy zima moze ogrzewac/dogrzewac pomieszczenia jako dodatkowe lub wylączne Lródlo ciepla (pompa ciepla odzyskuje energie cieplną rozproszoną w środowisku naturalnym).

Standardowy sterownik przewodowy (mozliwośc zastosowania równiez sterowników bezprzewodowych) posiada wbudowany programator tygodniowy, umozliwiający do 4 nastaw (start/stop) w ciągu dnia oraz zmiane zadanej temperatury. Sterownik pamieta parametry pracy jednostki w ostatnich 30 minutach, co daje nieocenioną pomoc w przypadku wystąpienia usterki. Centralne sterowanie systemem zapewniają konsole oraz interfejs komunikacyjny do BMS. Specjalistyczne oprogramowanie dla firm serwisowych ulatwia biezącą kontrole pracy systemu (Mente PC).

Systemy VRF są bardzo popularne w krajach Dalekiego Wschodu, takze w Europie Zachodniej. Od kilku lat równiez w Polsce obserwuje sie znaczne zainteresowanie rozwiązaniami tego typu.

Na przelomie 2014-15, MHI wprowadza nowy system VRF o nazwie KXZ

Jednostki wewnetrzne:

FDT
Kasetonowy, z nawiewem 4-stronnym
FDTC
Kasetonowy,
z nawiewem 4-stronnym
(600 x 600 mm)
FDTW
Kasetonowy, z nawiewem 2-stronnym
FDTQ
Kasetonowy, z nawiewem 1-stronnym
FDTS
Kasetonowy, z nawiewem 1-stronnym
FDU
Kanalowy, duzy sprez
FDUM
Kanalowy, maly / średni sprez
FDQS
Kanalowy, maly sprez
FDUH
Kanalowy, kompaktowy "hotelowy"
FDK
Ścienny
FDE
Podstropowy
FDFL
Przypodlogowy (zabudowany)
FDFU
Przypodlogowy (do zabudowy)
FDU-F
OA Wymiennik kanalowy
SAF
Miedzystropowy wymiennik regeneracyjny

Jednostki zewnetrzne:

FDC112KXEN6 (1-faza)
FDC112KXES6 (3-fazy)
Jednostka zewnetrzna
FDC224KXE6
Jednostka zewnetrzna
FDC560KXE6
Jednostka zewnetrzna
+ nowe jedn. KXZ
FDC1065KXE6
Jednostka zewnetrzna
+ nowe jedn. KXZ

System KXR

Mozliwośc jednoczesnej pracy w funkcji chlodzenia i ogrzewania.

System KXR umozliwia jednoczesną prace jednostek wewnetrznych w funkcji chlodzenia i ogrzewania przy zastosowaniu jednej jednostki zewnetrznej. Stosowany w budynkach, gdzie konieczne jest rozdzielenie trybu pracy urządzen na poszczególne strefy o róznych wymaganiach dla zapewnienia wlaściwego komfortu.

Oszczedna praca dzieki odzyskowi energii.

System zapewnia efektywny odzysk energii generowanej podczas funkcji chlodzenia i oddawanej w procesie skraplania. Najbardziej efektywna oszczednośc w porównaniu do tradycyjnego systemu KX wystepuje w przypadku jednoczesnej i równomiernej pracy systemu w funkcji chlodzenia i ogrzewania.

* Jednostki wewnetrzne sterowane wspólnym sterownikiem pracują w tej samej funkcji (chlodzenie lub ogrzewanie).

Zwiekszenie wydajności - Zasadniczy wzrost wydajności i oszczedności systemu podczas jednoczesnej pracy w funkcji chlodzenia i ogrzewania.

Unikalna kontrola niskiego i wysokiego ciśnienia opracowana przez MHI zapewnia stabilną prace systemu w funkcji chlodzenia i ogrzewania w szerokim zakresie temperatur. System automatycznie i precyzyjnie kompensuje róznice pomiedzy obciązeniem w funkcji chlodzenia i ogrzewania, dzieki czemu osiągnieto znaczący wzrost efektywności systemu.


System KX6 MICRO

KX6 MICRO to system przeznaczony do klimatyzacji malych biur, sklepów i rezydencji.

Jednostki zewnetrzne o mocach 11,2kW; 14,0kW; 15,5kW dostepne są w wersji jednofazowej i trójfazowej. System MICRO KX6 umozliwia podlączenie maksymalnie 8 jednostek wewnetrznych do jednej jednostki zewnetrznej. Nastawy temperatury mozna zmieniac z dokladnością do 0,5°C, co powinno zaspokoic najbardziej wymagających uzytkowników. Dodatkowe opcje w sterowaniu to róznego typu sterowniki centralne, w tym umozliwiające komunikacje z BMS oraz rozliczenie kosztów energii elektrycznej.Katalogi do pobrania:

Katalog KXZ
wersja polska 2015
Folder KXZ
wersja polska 2015
Katalog KX6
wersja polska 2013
Katalog KXR6
wersja polska 2013
Katalog KX6 MICRO KX
wersja polska

Atesty do pobrania:

Atest higieniczny
VRF cz. 1 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 2 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 3 2015
Atest higieniczny
VRF cz. 1 2011
Atest higieniczny
VRF cz. 2 2011
Atest higieniczny
VRF cz. 3 2011

Sezonowe wspólczynniki SEER i SCOP oraz informacje na temat klas energetycznych urządzen MHI znaleLc mozna na stronie: http://www.mhi.co.jp/aircon/english/lot10/?action=search

Dodatkowo informacje dot. ENER-Lot11 (dot. Urządzen MHI, posiadających silniki wentylatorów o mocy od 125W do 500W) znaleLc mozna na stronie: http://www.mhi.co.jp/aircon/english/lot11/?action=search

Importer, Autoryzowany Przedstawiciel
Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca niski poziom hałasu.
Klasa energetyczna "A" zapewnia największą oszczędność energii elektrycznej.
Mitsubishi jest w stanie zaspokoić niemal wszystkie potrzeby klimatyzacji domowej i komercyjnej.
Koncern Mitsubishi Heavy Industries charakteryzuje stałe poszanowanie dla środowiska naturalnego.
© 2012 Elektronika SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Hutnicza 3, 81-212 Gdynia
tel. +48 58 6633300, url: www.elektronika-sa.com.pl